: 420112

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Kłodzko...
powiat kłodzki
04.03.2015 r.

Wyłudzała pożyczki, posługując się cudzymi danymi – usłyszała 20 zarzutów


Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 28-letnią warszawiankę, podejrzaną o szereg oszustw i wyłudzeń pożyczek internetowych. Funkcjonariusze przedstawili kobiecie 20 zarzutów przestępstwa. Sprawczyni posługując się cudzymi danymi osobowymi oszukała dziesięć firm pożyczkowych na kwotę kilku tysięcy złotych.

więcej »»
Dolny Śląsk
23.02.2015 r.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem


Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem ogólnopolskiej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach od 23 do 28 lutego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały też specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, również dolnośląscy policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.


więcej »»
Dolny Śląsk
23.02.2015 r.

Pilnujmy swojego mienia


Wrocławscy policjanci apelują do kierowców i pasażerów samochodów, aby nie pozostawiali żadnych przedmiotów w pojazdach, w widocznym miejscu. Są to m.in. tel. komórkowe, nawigacje, tablety, torby z zakupami. Złodziej zachęcony pozostawionym w aucie jakimś sprzętem lub opakowaniem, kartonem wybije szybę i zabierze je, bo nie wie co znajduje się wewnątrz. A koszty związane z naprawą uszkodzenia są często dużo wyższe niż zabrana rzecz.


więcej »»
Dolny Śląsk
23.02.2015 r.

Masz psa lub napotkałeś na swojej drodze agresywnego czworonoga – o czym powinieneś wiedzieć


Kto odpowiada za psa, gdzie zgłaszać przypadki złego traktowania zwierzęcia, gdzie zgłaszać błąkające się bezpańskie psy, jak zachować się w przypadku zagrożenia ze strony agresywnego zwierzęcia oraz jakie obowiązki ma właściciel czworonoga? O tym warto wiedzieć, a odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w poniższym materiale.


więcej »»
Dolny Śląsk
23.02.2015 r.

Policyjni sportowcy z Dolnego Śląska wyróżnieni za osiągnięcia w 2014


Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński wyróżnił i nagrodził 26 funkcjonariuszy za wyniki osiągnięte na arenach sportowych w 2014 roku. Dziękując za osiągnięte wyniki, podkreślił m.in. ogromny wysiłek wkładany w przygotowanie i utrzymanie tak wysokiej formy, dzięki której zdobywają oni medale i tytuły mistrzowskie na zawodach krajowych, europejskich i światowych, godnie reprezentując polską i dolnośląską Policję. W uroczystości udział wzięli również Wojewoda Dolnośląski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, a także przedstawiciele świata sportu – olimpijczycy i mistrzowie świata.


więcej »»
Kudowa Zdrój
18.02.2015 r.

Konkurs „Jestem bezpieczny”


16 lutego 2015 roku na terenie wspólnej placówki polskiej i czeskiej Policji w Kudowie – Zdroju odbyło się spotkanie Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów konkursu plastycznego dla dzieci pn. „Jestem bezpieczny”.


więcej »»
Powiat Kłodzki
17.02.2015 r.


"Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" odbywać się będzie w dniach 23–28 lutego 2015 r. W organizację obchodów, w której wiodąca rolę odgrywa Ministerstwo Sprawiedliwości, aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Straży Granicznej, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna oraz Komenda Główna Policji.

więcej »»
Kłodzko
17.02.2015 r.

Policjanci nagrodzeni za zaangażowanie i osiągnięcia.

Doceniając zaangażowanie oraz osiągnięte wyniki Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Wojciech Ołdyński, wyróżnił i nagrodził sześciu policjantów z powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze rozpracowali grupę przestępczą, która na dużą skalę kradła przewody linii energetyczne na terenie kilku powiatów. Sprawcy w jednym tylko przypadku potrafili ukraść kilka tysięcy metrów przewodów. Straty jedynie na terenie powiatu kłodzkiego szacowane są na ponad 110 tysięcy złotych.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu