: 411577

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Kłodzko...
Kłodzko
18.12.2014 r.

Spotkanie Wigilijne 2014

17 grudnia br. w Klasztorze Ojców Franciszkanów Kłodzku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe policjantów i pracowników cywilnych. Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku podziękował policjantom za zaangażowanie w codzienną służbę życząc sukcesów i satysfakcji z codziennej pracy oraz spokojnych i radosnych świąt w gronie najbliższych.


więcej »»
Duszniki Zdrój
18.12.2014 r.

Jeden z zatrzymanych ma na koncie co najmniej 23 przestępstwa

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku od 16 do 19 lat, podejrzanych o szereg włamań i kradzieży. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili najstarszemu z nich aż 23 tego typu czyny. Sprawcy włamywali się najczęściej do mieszkań i altan. Łupem złodziei padały cenne przedmioty w postaci sprzętu RTV i elektronarzędzi. Dorosłym osobom za czyny, o które są podejrzani może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym.

więcej »»
powiat kłodzki
17.12.2014 r.

Aby święta były wesołe


Nastał grudzień, a wraz z nim coraz bliżej święta. Potrzeba zrobienia przedświątecznych zakupów i wybrania prezentów skłania nas do odwiedzenia sklepów, centrów handlowych i targowisk. Tam, w zatłoczonych miejscach, łatwo paść ofiarą kieszonkowców, którzy wykorzystują naszą zmniejszoną czujność.


więcej »»
Kraj
17.12.2014 r.


Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd


Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

więcej »»
powiat kłodzkiE
15.12.2014 r.

Grupa włamywaczy do kościelnych skarbonek rozbita przez policjantów


Funkcjonariusze kłodzkiej komendy zatrzymali kilka osób, które okradały świątynie. Sprawcy wykorzystywali moment, kiedy w kościele nie było żadnych osób i włamywali się do skrzynek z pieniędzmi od wiernych. Grupa ma na swoim koncie, co najmniej 11 tego typu czynów. Za przestępstwa, których się dopuścili zatrzymanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


więcej »»
powiat kłodzki
12.12.2014 r.

Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów


Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów, poszukiwania prezentów dla naszych najbliższych, zarówno w sklepach znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i na portalach internetowych.
więcej »»
Dolny Śląsk
11.12.2014 r.

Policyjne patrole rowerowe na Dolnym Śląsku zakończyły służbę

Policyjne patrole rowerowe, pełniące służbę na Dolnym Śląsku, zakończyły służbę. Funkcjonariusze patrolujący m.in. obszary rekreacyjne i turystyczne, odbyli wcześniej szereg specjalistycznych szkoleń. Nabyte umiejętności przydały się im podczas codziennej służby, podczas między innymi której przeprowadzali interwencje, podejmowali czynności w związku z ujawnianymi wykroczeniami, czy też zatrzymywali osoby poszukiwane lub podejrzewane o popełnienie przestępstwa. Teraz, podczas zimowej przerwy, rowery zostały poddane przeglądowi technicznemu, aby na wiosnę, wykorzystując w pełni sprawny sprzęt, móc kontynuować patrole rowerowe.

więcej »»
Kraj
10.12.2014 r.

10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka


Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw, a każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby – te fundamentalne dla każdego wartości są zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ogłoszonej 10 grudnia 1948 r. na obradującej w Paryżu Trzeciej Sesji Ogólnego Zgromadzenia ONZ.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu