: 428430

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Kłodzko...
Kłodzko
25.05.2015 r.

Mając 2,5 promila przewoził swoją rodzinę, w tym dwójkę dzieci i spowodował kolizję


Policjanci z Kłodzka wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wsiadł za kółko mimo, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wraz z nim do auta wsiadła trzeźwa żona i dwójka małych dzieci.


więcej »»
Kłodzko
20.05.2015 r.

Ewakuacja galerii


Po telefonicznym powiadomieniu o podłożonym ładunku wybuchowym z galerii handlowej w Kłodzku ewakuowano wszystkich klientów oraz pracowników placówki handlowej. Policjanci szybko znaleźli niebezpieczny ładunek i zatrzymali terrorystów. Działania te na szczęście były tylko ćwiczeniami funkcjonariuszy służb ratunkowych.


więcej »»
Dolny Śląsk
20.05.2015 r.

Podsumowanie policyjnych działań „Prędkość” na Dolnym Śląsku oraz w powiecie kłodzkim


W dniach 17 – 18 maja 2015 r. na terenie województwa dolnośląskiego policjanci realizowali wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas prowadzonych działań sprawdzali m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przypomnijmy, że drugi dzień działań realizowany był w świetle obowiązujących już nowych przepisów, dotyczących m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości na terenie zabudowanym.


więcej »»
powiat kłodzki
19.05.2015 r.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków


Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Do ich ujawnienia doszło w trakcie kontroli drogowej związanej z popełnionym wykroczeniem. Teraz zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
powiat kłodzki
18.05.2015 r.

Akcja "Prędkość na dolnośląskich drogach".


Od godziny 6.00 na dolnośląskich drogach trwa policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego do godziny 22.00 podczas prowadzonych działań sprawdzają m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Ostatnie tego typu działania to ponad 2200 skontrolowanych pojazdów i prawie 1150 stwierdzonych przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

więcej »»
Kraj
18.05.2015 r.

ZMIANA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH PRZEWOŻENIA DZIECI

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule. Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. poz. 591) wdraża przepisy UE, dotyczące zasad przewożenia dzieci w pojazdach samochodowych.

więcej »»
Kraj
15.05.2015 r.

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców


Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek.


więcej »»
powiat kłodzki
11.05.2015 r.

Odpowie za posiadanie i handel narkotykami


Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Funkcjonariusze znaleźli przy nim susz marihuany. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu