Ta strona używa plików cookie!
close

ZA NIELEGALNE AUTOMATY ZAPŁACĄ PONAD 3 MILIONY ZŁOTYCH

Data dodania: 14 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Nowa Ruda Polanica-Zdrój Kłodzko

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z  Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego 32 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi kara grzywny łącznie 3 mln 200 tys. zł. oraz  kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej  Policji w Kłodzku oraz Urzędu Celnego zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym na terenie powiatu kłodzkiego doprowadziły do ujawnienia 32 nielegalnych automatów do gier.

Funkcjonariusze od kwietnia bieżącego roku skontrolowali na terenie naszego powiatu kilkanaście lokali, gdzie między innymi w Kłodzku, Polanicy Zdroju, Nowej Rudzie i innych miejscowościach zabezpieczyli 32 automaty do gier.

Na ujawnionych maszynach  zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja .

Wszystkie zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary  w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia  lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku
podinsp.Wioletta Martuszewska

Powiązane wiadomości