Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kierowcę - grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

Data dodania: 13 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Stronie Śląskie

Dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem pomimo wcześniej wydanego już przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania był 46-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w Stroniu Śląskim kierował samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jak się później okazało, mężczyzna po raz kolejny naruszył również zakaz sądowy, który obowiązuje go do 2025 roku. Mężczyzna kierując samochodem osobowym nie zapanował nad pojazdem i uderzył w latarnie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie szpitalne wykazało, że mężczyzna ma około 3 promili alkoholu w organizmie.

Tym razem mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


 

KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 - 754 - 529