Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradziony telefon

Data dodania: 11 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lądek-Zdrój

Za kradzież mienia odpowie karnie mężczyzna, który ukradł telefon komórkowy o wartości ponad 1200 złotych, a następnie sprzedał. Funkcjonariusze z powiatu kłodzkiego odzyskali aparat, który wróci teraz do właściciela.

Policjanci z komisariatu w Lądku Zdroju ustalili mężczyznę , podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego o wartości 1235 złotych. Podejrzany, to 27 - letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty.  

Jak ustalili policjanci, telefon należał do 21-letniego mężczyzny, który w czerwcu br. pozostawił go w nie zamkniętym samochodzie. Atrakcyjność telefonu sprawiła, że przechodzący obok pojazdu mieszkaniec zabrał aparat z kabiny samochodu i oddalił się. Następnie sprzedał telefon w lombardzie. Funkcjonariusze wyniku pracy operacyjnej odzyskali aparat w lombardzie we Wrocławiu. W ubiegłym tygodniu 27 - latek usłyszał zarzut kradzieży mienia. Teraz telefon wróci do właściciela, natomiast podejrzany za czyn, którego się dopuścił będzie odpowiadać przed sądem. 

Teraz podejrzanemu za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
 
Pamiętajmy też, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie – w świetle Kodeksu Karnego jest przestępstwem. W myśl art. 284 każdemu, kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozić może kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp. Wioletta Martuszewska

Powiązane wiadomości