Ta strona używa plików cookie!
close

Na gorącym uczynku zatrzymany nietrzeźwy, któremu grozi dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Data dodania: 12 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Stronie Śląskie

Dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna naruszył zakaz kierowania pojazdami, który został wydany prze sąd.


Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem kolejnego takiego zachowania był 46-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który po godz.16-tej w Stroniu Śląskim kierował samochodem osobowym będąc nietrzeźwym. Jak się później okazało, mężczyzna po raz kolejny naruszył również zakaz sądowy, który obowiązuje go do 2025 roku.

 

Tym razem mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie.

W tym przypadku należy zwrócić uwagę, że w razie skazania sprawcy za przestępstwo określone w art.178a sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 000 złotych.


 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp.Wioletta Martuszewska

Powiązane wiadomości