Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowy rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie

Data dodania: 12 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Polanica-Zdrój

Policjanci prowadzą spotkania z dziećmi w ramach programu prewencyjnego „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków. W Polanicy Zdroju dzielnicowy spotkał się z uczniami z podstawówki.

Podczas prowadzonych pogadanek w ramach realizowanego programu policjanci omawiają z uczniami podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci wyjaśniają jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Dzisiaj w Polanicy-Zdrój dzielnicowy sierż.szt. Radosław Bochen z Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Mariuszem Winiarzem rozmawiali z najmłodszymi o uzależnieniach. Działania prewencyjne wynikały z realizacji programu pn.”Zachowaj trzeźwy umysł”. Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

Podczas spotkania w trosce bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowy i Przewodniczący Komisji wręczyli uczestnikom spotkania opaski odblaskowe.

Ponadto Dzielnicowy przypomniał uczniom o podstawowych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym, szczególnie dotyczących najmłodszych uczestników ruchu drogowego.  

Sierż.szt. Radosław Bochen opowiedział o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego właściwych nawyków zachowania.
Z pewnością po tym spotkaniu i wspólnym przejściu po pasach dzielnicowy będzie kojarzył się maluchom jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp.Wiioletta Martuszewska

Powiązane wiadomości