Ta strona używa plików cookie!
close

Nasza Krew -€“ Nasza Ojczyzna” -€“ pod tym hasłem policjanci i funkcjonariusze Zakładu Karnego z Kłodzka przeprowadzili akcje oddawania krwi.

Data dodania: 6 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Mundurowi z powiatu kłodzkiego wzięli udział w zbiórce krwi dla osób potrzebujących. Działania przeprowadzono pod hasłem „Nasza Krew-Nasza Ojczyzna” w ramach tegorocznej ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Termin zbiorki funkcjonariusze wybrali nie przypadkowo i z uwagi na ,,Mikołajki’’ otrzymane kilkadziesiąt czekolad przekazali dzieciom z Domu Małego Dziecka w Kłodzku.

W ramach akcji „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”, wczoraj z inicjatywy funkcjonariuszy Policji i Zakładu Karnego w Kłodzku zorganizowana została zbiórka krwi. Świetlica Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku na jeden dzień zamieniona została w centrum krwiodawstwa. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha. 

Ten dar serca posłuży niewątpliwie przy ratowaniu życia i zdrowia potrzebujących. Policjanci i ich koledzy z innych służb mundurowych rozumieją potrzebę oddawania krwi. W codziennej służbie funkcjonariusze spotykają się z wieloma osobami, które w wyniku różnych okoliczności ulegają wypadkom i mając m.in. to na uwadze apelują do innych osób o to, aby uczestniczyli w tego typu akcjach. 

Podczas tej akcji łącznie zebrano ponad 12 litrów krwi.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy zbiórki z uwagi na ,,Mikołajki’’ przysługujące im słodkości odkładali w jedno miejsce i tym sposobem cały karton czekolad trafił do podopiecznych Domu Małego Dziecka w Kłodzku. 

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp. Wioletta Martuszewska

 

 

Pobierz film

$esc.html($item.icon)

67 MB

Galeria

Powiązane wiadomości