Ta strona używa plików cookie!
close

ZGŁOSZENIE AUTOKARU DO KONTROLI

Data dodania: 11 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia:

W powiecie kłodzkim na kontrolę autokaru można umówić się z funkcjonariuszami Policji w określonym miejscu. Policjanci dojadą na kontrolę stanu technicznego pojazdu i sprawdzą również stan trzeźwości kierującego.

Policjanci dojadą na wskazaną  kontrolę .

Należy to wcześniej zgłosić  do Wydziału Ruchu Drogowego nr tel. 74 6473272  lub  do oficera dyżurnego KPP w Kłodzku pod nr tel. 74 6473222. Można również informację o potrzebie kontroli autokaru przed wyjazdem  zgłosić w formie pisemnej na adres: Komenda Powiatowa Policji w  Kłodzku pl.Chopina nr 2 lub e-mailem na adres:

 ...    dyzurny@klodzko.wr.policja.gov.pl

Pamiętajmy, że o kontroli autokaru należy zgłosić co najmiej  trzy dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego  autokaru w dzień poprzedzający wyjazd na wycieczkę, co nie opóźni planowanego wyjazdu dzieci.
Jeśli nauczyciel, opiekun lub rodzic ma jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru przewożącego dzieci, bądź też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwym, powinien niezwłocznie wezwać Policje celem dokonania kontroli.

Pamiętajmy również o ważnym obowiązku, o którym niewielu podróżujących wie – pasażerowie autobusu są zobowiązani do zapięcia pasów (jeśli pojazd jest w nie wyposażony).

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp.Wioletta Martuszewska

Powiązane wiadomości